piątek, 9 października 2009

Wejherowo: Spotkanie z dr Sławomirem Cenckiewiczem

Klub "Gazety Polskiej" w Rumi, Redzie i Wejherowie zaprasza na spotkanie z dr Sławomirem Cenckiewiczem - historykiem, publicystą, autorem wielu książek z dziedziny najnowszej historii Polski. Spotkanie odbędzie się 10 października 2009 o godz. 12:00 w Wejherowie w Pałacu Przebendowskich przy ul. Zamkowej 2a.

darmowy hosting obrazków
Tematem przewodnim sobotniego spotkania w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej (Pałac Przebendowskich), będzie prelekcja autora pt. “Strategia unieważniania prawdy”. Podczas tego spotkania będzie można również zakupić książki autorstwa dr Cenckiewicza, w tym najnowszą, wydany przez IPN album “Gdański Grudzień ‘70″.
Polecamy również fragment zapisu wideo poświęconego historii i historykom z ostatniego, czerwcowego spotkania z dr Cenckiewiczem w Gdyni, patrz poniżej:


Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych.
(MAR)

1 komentarz:

  1. Niestety nie mogłem być, choć zapowiadało się ciekawie.
    Gwoli ścisłości tylko zwrócę uwagę, że ten pałac to został wybudowany i przez ponad 100 lat należał do rodziny Keyserlingk.
    Owszem sam teren pierwotnie na należał do pomorskiej rodziny Przebendowskich, ale został sprzedany jeszcze w XVVII wieku angielskiemu kupcowi z Gdańska, który sprzedał posiadłość pruskiej rodzinie Keyserlingk. Jej potomkowie mieszkają obecnie m.in. w Kanadzie

    giz_3Miasto

    OdpowiedzUsuń