piątek, 29 stycznia 2010

W Gdyni o IV RP

Klub "Gazety Polskiej" w Gdyni zaprasza na spotkanie z Pawłem Szałamachą, prawnikiem, wiceministrem skarbu państwa w latach 2006-2007, współzałożycielem i prezesem Zarządu Instytutu Sobieskiego, autorem książki “IV Rzeczpospolita- pierwsza odsłona”. Spotkanie odbędzie się 30 stycznia 2010 o godz. 12:30 w Gdyni (Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 15), Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18.

darmowy hosting obrazków
Tematem przewodnim sobotniego spotkania z Pawłem Szałamachą będzie prelekcja poświęcona wydanej niedawno książce Pawła Szałamachy „IV Rzeczpospolita - pierwsza odsłona”. Oto, co o książce mówi sam autor:
Ta książka skierowana jest do sierot po niezawiązanej koalicji PO-PiS. Zamierzam odpowiedzieć na pytanie, jak to się stało, że ambitny projekt naprawy naszego kraju, wokół którego skupiło się dwie trzecie wyborców w 2005 roku, został zaniechany, a przez wielu wyśmiany. Co takiego nastąpiło w latach 2005-2007, że pękły stare przyjaźnie, a temperatura sporu politycznego podniosła się do poziomu niespotykanego od początku lat 90. Polityka to sztuka zdobycia władzy w celu realizacji programu. Pierwsze można zredukować do słowa: „kto?”, drugie: „po co ?”. W książce koncentruję się na tym drugim. Zastanawiam się, po co mamy sądy i służby specjalne, ile spółek może mieć rząd i jak wybudować infrastrukturę drogową. Na koniec stwierdzam, że to dobrze, iż nie powstał PO-PIS. Trzeba się pozbyć choroby sierocej.
Na łamach Rzeczpospolitej książkę P. Szałamachy zrecenzował Bronisław Wildstein, patrz tutaj.

darmowy hosting obrazków
Paweł Szałamacha jest prawnikiem, byłym wiceministrem skarbu państwa w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w College d'Europe w Brugii. W latach 1994-2004 pracował w kancelarii Clifford Chance w Warszawie. Uczestniczył w zespołach doradczych przy transakcjach prywatyzacyjnych. Od 1998 jest radcą prawnym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, przez kilka lat był ekspertem Centrum im. Adama Smitha. Prowadził też prywatną spółkę "Horyzont-Technologie Internetowe". Był współzałożycielem, w latach 2003-2005 członkiem zarządu, zaś od 1 lutego 2008 pełni funkcję prezesa zarządu Instytutu Sobieskiego, zajmującego się tworzeniem programów społeczno-gospodarczych poświęconych życiu publicznemu w Polsce. Od 2002 wchodzi w skład rady redakcyjnej "Międzynarodowego Przeglądu Politycznego". Od 6 grudnia 2005 pracował w Ministerstwie Skarbu Państwa, najpierw na stanowisku podsekretarza stanu, a od 5 stycznia 2006 do 13 listopad 2007 sekretarza stanu, odpowiadając m.in. za sektor finansowy, energetyczny, chemiczny i maszynowy. Autor publikacji z dziedziny prawa i ekonomii. Publikował m.in. w "Międzynarodowym Przeglądzie Politycznym", "Rzeczpospolitej", "Najwyższym CZASIE!", oraz "Gazecie Polskiej".
Polecamy również fragment zapisu wideo ze spotkania z Pawłem Szałamachą w Płocku, patrz poniżej:


Podczas spotkania możliwy będzie zakup książki autora. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych.
[Fot. Archiwum]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz