wtorek, 2 sierpnia 2011

Horror eutanazji w Holandii

Zdecydowana większość holenderskich lekarzy popiera zabijanie pacjentów, określane eutanazją. Aż 86.5 procenta pytanych medyków stwierdziło, że wykonałoby eutanazję, tylko 7.9 odpowiedziało, że nie współpracowałoby przy jej wykonaniu.

64.6 procenta holenderskich lekarzy twierdzi, że wywierano na nich presję, by zabili pacjenta. 36 procent stwierdza, że presję taką wywierała rodzina pacjenta, a 80.3 procenta uważa, że presję na zabijanie chorych wywiera społeczeństwo.

Zdecydowana większość lekarzy, bo aż 68 procent, przyznaje też, że w ciągu minionych pięciu lat zabiło od dwóch do pięciu pacjentów. 4 procent lekarzy przyznaje, że w ciągu pięciu lat zabiło ponad dziesięć osób. 57 procent twierdzi, że nigdy nie odmówiło zabicia pacjenta, a 26 procent odmówiło raz. Spośród tych, którzy nie chcą zabijać, aż 39 procent odesłało zainteresowanych eutanazją do swoich kolegów.
darmowy hosting obrazków

Ponad 20 procent lekarzy zapewnia też, że zabiłoby pacjenta, który chciałby eutanazji z powodu „zmęczenia życiem”.

I dokąd ten świat zmierza? Dla tych, którzy mają wątpliwości, polecam zainteresowanie się w jakim kraju w latach 30-tych, pod wpływem ideologii charyzmatycznego przywódcy wprowadzono tzw. program eutanazja i dokąd to ten kraj doprowadziło...

Film o eutanazji pt. „Śmierć na życzenie”, patrz poniżej:


MAR/Fronda.pl

[Fot. Archiwum]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz