wtorek, 17 lutego 2009

FMW: Pomoc dla "Młodej" - Ratujmy Ankę !!!

Ania Jędrzejewska - "Młoda", to nasza koleżanka z czasów, gdy wspólnie walczyliśmy o wolność i niepodległość w naszym kraju. Ania wywodzi się z Harcerstwa, co jest konsekwencją jej pochodzenia ze starej, patriotycznej gdańskiej rodziny. W Federacji Młodzieży Walczącej zaczęła działać w 1986 roku. Zajmowała się m.in. kolportażem prasy niezależnej. W maju i sierpniu 1988 roku czynnie uczestniczyła w strajkach: najpierw na Uniwersytecie Gdańskim, a następnie w Stoczni Gdańskiej, Stoczni Remontowej i Stoczni Północnej. Po przemianach 89 roku została wybrana przewodniczącą Niezależnej Unii Młodzieży Szkolnej (NUMS).

Ania była redaktorem pisma szkolnego "MILO nr 9” (IX LO w Gdańsku) oraz środowiskowego pisma „Wiatr od Morza” (FMW-RSZ). Wielu z nas pamięta Młodą jako roześmianą dziewczynę. I taka jest do dzisiaj. Ma trójkę wspaniałych dzieciaków. Apetytu na życie, mógłby jej niejeden pozazdrościć. Jednak, dzisiaj Anka ma zupełnie inny problem niż otaczający ją totalitaryzm… Dzisiaj Anka musi się zmagać ze złośliwym nowotworem. Nikt z nas nie lubi złośliwców, a zwłaszcza takich, którzy chcą naszą radość życia zmienić w koszmar, pomóżmy zatem Ani żyć. Wesprzyjmy ją w jej walce !!!
darmowy hosting obrazków

Apelujemy o pomoc i wsparcie. Anka mieszka w Gdańsku, potrzebne są pieniądze na leczenie, jak i kontakty, wsparcie lekarzy. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy by dać jej szansę, przynajmniej na wychowanie dzieci. Prosimy Was, pomóżcie. - Jeszcze nigdy nie czułem takiej pustki, takiego bólu, bo Ankę znam i aż strach pomyśleć, że jej płomyk życia dogasa - powiedział Robert Kwiatek, prezes Stowarzyszenia Federacji Młodzieży Walczącej.

Prosimy o kontakt na nasz adres: kontakt@fmw.org.pl; tel. kom.: 0504 128 289;

Zbieramy również środki finansowe na wsparcie jej walki z nowotworem. Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto naszego Stowarzyszenia, z dopiskiem Anka. Numer konta: 90 1050 1764 1000 0023 2582 8545; ING Bank Śląski S.A. O/Gdańsk-Oliwa.

Na załączonym zdjęciu: Od Prawej Adrian Matusiak, Anka "Młoda" Jędrzejewska, Mariusz Sieraczkiewicz "Szary", Przemysław Gosiewski - Zjazd NUMS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz