sobota, 9 października 2010

Gdańsk – Marsz dla życia i rodziny

W ramach Dnia Papieskiego gdańskie organizacje katolickie zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, zorganizowanym w obronie godności życia, małżeństwa i rodziny, który odbędzie się w niedzielę, 10 października 2010 r. o godz. 16.00 w Gdańsku.

darmowy hosting obrazków
„W Dzień Papieski całymi rodzinami odpowiadamy na wezwanie Jana Pawła II, aby stanąć po stronie cywilizacji życia i miłości z radością, odwagą i osobistym zaangażowaniem. Swoim uczestnictwem podkreślamy i dajemy świadectwo, jak wielką wartością dla nas jest rodzina oraz życie i szczęście każdego dziecka.
Warto nauczyć młodych świętować radośnie miłość i wartość ludzkiego życia, i dostrzegać w tym własne szczęście. Warto mobilizować do odważnej publicznej manifestacji wartości, za którymi się opowiadamy.
Przyjdźmy całymi rodzinami! Zaprośmy przyjaciół!
Przynieśmy ze sobą kolorowe chusty, którymi będziemy mogli machać. Dajmy do rąk naszych dzieci papieskie i polskie chorągiewki, które na pewno są w naszych domach. To będzie radosny marsz! Każdy także dostanie balonik oraz pamiątkowy breloczek”.
Więcej na stronie poświęconej idei marszu, patrz tutaj.
Miejsce spotkania: Plac Solidarności (pod pomnikiem Poległych Stoczniowców).
Zbiórka: od godz. 15:30 i koncert zespołu „Ufam”
Zakończenie: Przy Kaplicy Królewskiej z przyrzeczeniami Duchowej Adopcji
Patronat nad marszem przyjął Arcybiskup Metropolita Gdański ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, a jego organizatorem są Stowarzyszenia Rodzinne Archidiecezji Gdańskiej wraz z Duszpasterstwami działającymi na terenie archidiecezji oraz Wydziałem Katechetycznym i Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej Gdańskiej.
MAR
[Fot. Archiwum]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz