wtorek, 24 marca 2009

Gdynia: Promocja kolejnej książki o Wałęsie

W najbliższy piątek 27 marca 2009 r. o godz. 17:30 w Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni, przy ul. 10 Lutego 33, (sala na I piętrze) odbędzie się spotkanie z Pawłem Zyzakiem - autorem biografii politycznej pt. „Lech Wałęsa – idea i historia”. Spotkanie poprowadzi dr Sławomir Cenckiewicz, a udział w dyskusji weźmie Krzysztof Wyszkowski. Organizatorem jest Klub "Gazety Polskiej" w Gdyni.
„Lech Wałęsa - idea i historia. Biografia polityczna legendarnego przywódcy "Solidarności" do 1988 roku” - jest pierwszą biografią polityczną jednego z najbardziej znanych Polaków. Autor próbuje z różnych perspektyw uchwycić mentalność tytułowego bohatera i konfrontując ją z szeregiem faktów historycznych, pokazać czytelnikowi, kim rzeczywiście był Lech Wałęsa - jako człowiek i jako polityk. Raz jeszcze odsłania przed nami przełomowe i dramatyczne wydarzenia z lat 1970, 1980, 1981 i 1988. Przypomina wiele ważnych, choć zapomnianych faktów, istotnych z punktu widzenia polskiego noblisty.
darmowy hosting obrazków
Książka świeżo upieczonego absolwenta Wydziału Historii UJ, 25-letniego Pawła Zyzaka została napisana pod kierunkiem prof. Andrzeja Nowaka, redaktora naczelnego konserwatywnego miesięcznika ARCANA. O publikacji zrobiło się głośno w mediach na długo przed jej wydaniem, za sprawą drukowania jej fragmentów, właśnie na łamach „ARCANÓW" (nr 79 ze stycznia 2008 r.). Ukazał się wtedy tekst pt. „Dzieciństwo i młodość Lecha Wałęsy”, z którego wyciekła najbardziej sensacyjna informacja o nieślubnym synu przywódcy z 1980 roku – Grzegorzu.
Domniemany syn Wałęsy, utopił się niedługo po swoim urodzeniu. Jego losem nigdy nie zainteresował się biologiczny Ojciec, a wychowywała go samotnie - jego matka Wanda, wcześniej sympatia Lecha Wałęsy. Autor w swojej książce przytacza relacje wielu osób z rodzinnych stron Wałęsy na Kujawach, którzy potwierdzają te rewelacje. Zaprzeczył im jednak sam Lech Wałęsa. Choć nie wszystkie informacje Zyzaka uznał za kłamliwe. Przyznał się bowiem, że miał sympatię o imieniu Wanda, ale stanowczo odrzucił sugestię, że miał z nią dziecko.
Informacje o nieślubnym synu Lecha Wałęsy to nie jedyne rewelacje, jakie zawiera w swojej pracy Paweł Zyzak. Autor obala w niej także wiele innych mitów związanych z Wałęsą. Na przykład taki, że Lech Wałęsa nie mógł przyjechać do Gdańska pociągiem z miejscowości Dobrzyń nad Wisłą, o czym był prezydent pisze w swojej autobiograficznej książce "Droga nadziei". Zyzak zdemaskował kłamstwo, bo ustalił, że w Dobrzyniu nigdy nie było torów kolejowych.
Praca Zyzaka jest kolejną, ukazującą się ostatnio książką o Lechu Wałęsie. Po burzy, jaką wywołała monografia „SB a Lech Wałęsa” Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczykatym, mamy teraz okazję zapoznania się z zupełnie świeżym spojrzeniem przedstawiciela nowego pokolenia, piszącego o epoce Solidarności. Książkę będzie można nabyć m.in. podczas piątkowego spotkania w Gdyni.

O bodaj największej aferze w III RP związanej z prezydentem Wałęsą, patrz film: Lech Wałęsa Zaginione Dokumenty.Mariusz A. Roman

4 komentarze:

 1. Historia oceni, małych zawistnych strachliwych ludzików, którzy w czasie wojny siedzą pod miotłą, a w czasie pokoju obalają ideały chcąc wybielić siebie.
  Żal mi Was.

  OdpowiedzUsuń
 2. Plotki o nieślubnym dziecku Wałęsy krążyły już w 1980 roku. A internetu ,,chyba" nie było. goo

  OdpowiedzUsuń
 3. ała wieś mówi o nieślubnym dziecku Wałęsy

  OBEJRZYJ
  http://www.youtube.com/watch?v=tCP38jbLgO0

  "Jak zaszła w ciążę, to się zwierzyła, że to z Leszkiem Wałęsą" - mówi mieszkanka powiatu lipnowskiego w województwie kujawsko-pomorskim. Mówi, że pamięta Wałęsę z czasów, gdy przyjeżdżał do pani Wandy z Łochocina. W sieci krąży nagranie z takimi wyznaniami sąsiadów byłej wybranki prezydenta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cała wieś mówi o nieślubnym dziecku Wałęsy

  OBEJRZYJ
  http://www.youtube.com/watch?v=tCP38jbLgO0
  ZBIOROWA HALUCYNACJA ????
  "Jak zaszła w ciążę, to się zwierzyła, że to z Leszkiem Wałęsą" - mówi mieszkanka powiatu lipnowskiego w województwie kujawsko-pomorskim. Mówi, że pamięta Wałęsę z czasów, gdy przyjeżdżał do pani Wandy z Łochocina. W sieci krąży nagranie z takimi wyznaniami sąsiadów byłej wybranki prezydenta.

  OdpowiedzUsuń