środa, 11 marca 2009

Gdynia: Spotkanie z Bronisławem Wildsteinem

W najbliższy piątek 13. 03. 2009 r. o godz. 18:00, gdyński Klub „Gazety Polskiej” zaprasza na spotkanie z red. Bronisławem Wildsteinem, promującym jego dwie nowe książki: „Moje boje z III RP i nie tylko” oraz „Śmieszna dwuznaczność świata, który oszalał”. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni, przy ul. Zawiszy Czarnego 1 (obok Teatru Muzycznego).

Moje boje z III RP i nie tylko, to wybór wciąż aktualnych artykułów i felietonów Bronisława Wilsteina, znanego ze swojej niezależności, odwagi i polemicznej pasji publicysty. W czterech częściach książki, zatytułowanych: POLSKA, EUROPA, ŚWIAT i OKIEM BARBARZYŃCY zebrane zostały najcelniejsze wypowiedzi autora, dotyczące najistotniejszych kwestii poruszanych w ostatnich latach w debacie publicznej.

Śmieszna dwuznaczność świata, który oszalał to druga po Dolinie Nicości powieść Wildsteina, eseisty, krytyka i znawcy współczesnej kultury. Zawarte w ŚMIESZNEJ DWUZNACZNOŚCI ŚWIATA eseje dotykają rozmaitych przejawów współczesnej sztuki, traktując ich opis jako pretekst do intrygujących analiz i rozważań kulturoznawczych. W błyskotliwych, erudycyjnych tekstach tej książki uderza rzadka umiejętność widzenia subtelnych koligacji dzisiejszej kultury z jej dawnymi formami; dar odkrywania podskórnych powiązań, zaskakujących ewolucji i ciągów przyczyn. Wildsteina interesują "idee w działaniu": ścięgna łączące teorię z rzeczywistością sztuki, kultury masowej, a wreszcie - z wartościami i przekonaniami bezwiednie przyjmowanymi przez współczesnych twórców. Krytyczne zainteresowanie, z jakim Wildstein przygląda się współczesnej kulturze, wolne jest od jednostronności, którą dobrze znamy z tradycjonalistycznych, czy nowo lewicowych krytyk upadłego świata.

Podczas piątkowego spotkania możliwy będzie zakup powyżej zrecenzowanych przez Wydawnictwo „Frondy” książek. Sam autor wypowiada się więcej na temat promowanych przez siebie dzieł, patrz poniżej:

Bronisław Wildstein promuje swoje książki wydane we Frondzie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz