czwartek, 18 marca 2010

Gdynia: Spotkanie z Janem Pietrzakiem

Klub "Gazety Polskiej" w Gdyni oraz Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART serdecznie zapraszają na spotkanie z Janem Pietrzakiem (satyryk, aktor, monologista, felietonista, a nade wszystko “człowiek kabaretu”), połączonym z promocją jego najnowszej książki: „Jak obaliłem komunę”. Spotkanie odbędzie się 19 marca br. o godz. 17:00 w Gdyni, Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33, Ip.

darmowy hosting obrazków
Tematem przewodnim piątkowego spotkania będzie promocja autorska książki – „Jak obaliłem komunę”, która przybliża teksty Jana Pietrzaka obejmujące okres od powstania kabaretu Hybrydy (1966) przez Egidę do 1989 roku. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami wykonawców kabaretowych, biorących udział w programach, jak i rysunkami satyrycznymi Andrzeja Mleczki, Szymona Kobylińskiego i Andrzeja Krauzego. Dużo miejsca w książce zajmują fotokopie dokumentów wytworzonych przez SB, która rozpracowywała autora i jego otoczenie. Z raportów i donosów: “- Krytykuje i ośmiesza się władze najczęściej w sposób złośliwy” (z notatki służbowej por. Jerzego Filipowskiego).
Auto-promocyjny felieton Jana Pietrzaka, patrz poniżej:


“ - Program ten nacechowany jest akcentami o wrogiej politycznie treści, zawiera szereg aluzji przedstawiających w sposób złośliwy obecną rzeczywistość” (z informacji operacyjnej, przyjętej od k.o. “Janina”, przez ppor. Elżbietę Wójtowicz).

darmowy hosting obrazków
Polecamy również fragment zapisu wideo z jednego z ostatnich spotkania z Janem Pietrzakiem w Warszawie, patrz poniżej:


Podczas spotkania możliwy będzie zakup książki, która dostępna jest również w Internecie, patrz tutaj.
Mariusz A. Roman
[Fot. Archiwum]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz